DEPILACJA LASEROWA

Laser diodowy Palomar Vectus™ - trwałe usuwanie owłosienia


Firma Palomar tworząc w 1997 roku najbardziej znany na świecie laser Light Sheer i otrzymując dla niego certyfikat FDA, zyskała sobie miano pioniera w dziedzinie technologii trwale usuwających owłosienie. Dziś, po kilkunastu latach doświadczeń i badań naukowych nad udoskonaleniem pierwszego lasera diodowego ugruntowuje swoją pozycję lidera produkując nową wersję systemu Light Sheer – Laser Diodowy PALOMAR VECTUS™.


Laser - trwałe usuwanie owłosienia

Co wyróżnia laser diodowy VECTUS™?

 • inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – urządzenie Skintel™, które minimalizuje ryzyko poparzenia,
 • Vectus™ jest najszybciej pracującym laserem do depilacji. Posiada dwie głowice: większa pozwala wykonać zabiegi na dużych partiach ciała w zaledwie kilka minut oraz mniejsza dzięki, której można precyzyjnie wykonać zabiegi na mniejszych obszarach,
 • Photon RecyclingSM - opatentowana technologia, która wpływa na skuteczność zabiegu. Polega na ponownym wykorzystaniu światła w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Światło, dzięki wbudowanym w głowicy lustrom, powraca, co powoduje, że impuls światła wykorzystywany jest w stu procentach radykalnie zwiększając efektywność procedury.

 • Czy wymagane są badania przed rozpoczęciem serii zabiegów?

  Badania nie są wymagane. Przed rozpoczęciem serii zabiegów kosmetolog przeprowadza z klientem szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań, wykonuje próbę laserową oraz zakłada kartę klienta.


  trwałe usuwanie owłosienia laserem

  Jak wygląda zabieg trwałego usuwania owłosienia laserem diodowym VECTUS™?

  W zależności od obszaru zabiegowego wybierana jest odpowiednia wielkość głowicy. Przy pracy na dużych obszarach np. nogi wykorzystywana jest duża głowica, a na mniejszych np. wąsik - mała głowica.
  Przed przystąpieniem do zabiegu analizowane są następujące parametry: grubość włosa, jego kolor, gęstość włosów na obszarze zabiegowym oraz najważniejszy parametr fototyp skóry. Po ustaleniu tych składowych urządzenie dobiera odpowiednie parametry. Analizy fototypu skóry dokonuje osoba wykonująca zabieg (kosmetolog) poprzez posłużenie się specjalnym, jedynym na świecie urządzeniem Skintel™ wykonującym odczyt poziomu melaniny w skórze, który następnie przesyłany jest do platformy. Na tej podstawie ustawiane są parametry zabiegu. Indywidualne ustawienia umożliwiają zastosowanie wyższej energii, bez ryzyka poparzenia. Dzięki temu zabieg jest efektywniejszy i bardzo bezpieczny. Skintel™ posiada jako jedyny na świecie certyfikat FDA potwierdzający jego skuteczność.


  Jaka jest zasada działania lasera diodowego?

  Mechanizm działania lasera diodowego polega na emitowaniu wiązki promieni, która jest pochłaniania przez barwnik mieszków włosowych - melaninę. Wiązka ta niszczy barwnik co prowadzi do uszkodzenia mieszka włosowego, stopniowo powodując jego zanik i utratę włosa. Laser działa tylko powierzchownie, bez wpływu na sąsiednie tkanki oraz funkcje organizmu.


  Jak często wykonuje się zabiegi?

  Istotnym czynnikiem wpływającym na efektywność depilacji jest cykliczny wzrost włosów. Rozróżniamy 3 fazy wzrostu włosa: anagen, katagen i telogen. Podczas zabiegu zniszczeniu ulegają jedynie włosy, które znajdują się w fazie wzrostu tzw. anagenu. Pozostałe włosy są w fazie spoczynku, która zwykle trwa około kilku tygodni. W celu osiągnięcia satysfakcjonującego efektu należy zabieg powtórzyć co 8 – 12 tygodni, aby włosy ponownie znalazły się w odpowiedniej fazie wzrostu. Zwykle przeprowadza się od 4 do 6 zabiegów. Dokładna ilość zabiegów zależy od indywidualnego przypadku pacjenta: gospodarki hormonalnej, koloru skóry i włosów, uwarunkowań genetycznych


  deilacja laserowa

  Czy zabieg jest bolesny?

  W trakcie zabiegu może być odczuwalny lekki dyskomfort lecz jest to ściśle uzależnione od indywidualnych predyspozycji. Zastosowana w głowicy lasera technologia Advanced Contact CoolingSM zapewnia chłodzenie skóry przed, w trakcie i po emisji światła. Kontaktowe chłodzenie powoduje, że wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu jest minimalna. Pozwala to zastosować wyższą energię w trakcie zabiegu, a tym samym w znaczący sposób zwiększyć jego skuteczność.


  Jak należy się przygotować do zabiegu depilacji laserowej?

 • Świeżo opalona skóra jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Minimalna przerwa od opalania do zabiegu wynosi ok. 4 – 6 tygodni.
 • Stosowanie samoopalaczy lub kremów brązujących należy przerwać na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem.
 • Preparaty zapobiegające poceniu się tzw. blokery (Etiaxil, Antidral, Bloker Ziaja i inne) należy odstawić na 2 tygodnie przed zabiegiem.
 • Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.
 • Przed każdym zabiegiem włosów nie wolno wyrywać (depilacja woskiem, depilatorem, pastą cukrową, pęsetą) przez okres 4 – 8 tygodni. Można włoski jedynie golić maszynką lub przycinać.
 • Skóra nie powinna być podrażniona lub wysuszona przed zabiegiem. Zaleca się stosowanie balsamów i kremów nawilżających oraz wypijanie ok. 2 litrów wody mineralnej dziennie.
 • Peelingi mechaniczne należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
 • Stosowanie kremów lub maści z wit. A, retinoidami (np. Retin A, Isotrexin, Differin, Zorac i inne), wit. C lub kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.
 • Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy między końcem kuracji a pierwszym zabiegiem.
 • Leki bądź zioła o działaniu fotouczulającym (np. dziurawiec, nagietek, skrzyp) należy odstawić na 1 tydzień przed zabiegiem.
 • Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu: wirusowe, bakteryjne czy grzybicze są przeciwwskazaniem do zabiegu. Zabieg można wykonać 1 miesiąc po infekcji.

 • depilacja laserowa

  Jak należy postępować po zabiegu?

 • Skóra poddana zabiegowi depilacji nie może być opalana minimum przez 2 tygodnie po zabiegu (w tym czasie należy chronić skórę stosując kremy z filtrami anty-UVA i UVB z filtrem 50).
 • Naturalnym objawem po zabiegu jest pojawienie się obrzęku i/lub zaczerwienienie skóry poddanej zabiegowi. Mogą się również pojawić strupki. Objawy te powinny ustąpić po kilku dniach. W tym czasie należy pielęgnować skórę w następujący sposób: - stosować krem bądź maść Alantan Plus albo Bepanthen czy Dermopanthen, - bezpośrednio po zabiegu nie należy stosować dezodorantów i antyperspirantów (jeśli depilacja dotyczyła pach) - należy oczyszczać skórę za pomocą toniku lub mleczka bezalkoholowego, żelu bezmydłowego lub czystą wodą.

 • Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegów depilacji laserowej?

 • świeża opalenizna, stosowanie samoopalaczy, kremów brązujących
 • ciąża, karmienie piersią
 • stosowanie ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, skrzyp) lub leków światłouczulających (niektóre antybiotyki, antydepresanty)
 • terapie doustne retinoidami (Roaccutan, Accutan) oraz izotretinoiną (Izotek, Curacne, Aknenormin) lub steroidami
 • przerwana ciągłość naskórka
 • niektóre choroby przewlekłe (np. choroby autoimmunologiczne, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, fotodermatozy, cukrzyca),
 • aktywne infekcje wirusowe (np. opryszczka) bądź bakteryjne
 • rozrusznik serca
 • świeże zabiegi chirurgiczne
 • choroba nowotworowa
 • mechaniczne wyrywanie włosów (depilator, wosk)
 • niedawne zabiegi z użyciem kwasów bądź mikrodermabrazja
 • Ile kosztuje zabieg?

  Obszar zabiegowy Cena jednego zabiegu
  Wąsik 100 zł
  Broda 200 zł
  Policzki 200 zł
  Baczki 150 zł
  Cała twarz 250 zł
  Uszy 100 zł
  Szyja 250 zł
  Pachy 200 zł
  Bikini częściowe 200 zł
  Bikini całkowite (szpara pośl. GRATIS) 300 zł
  Pośladki 300 zł
  Szpara pośladkowa 200 zł
  Brzuch 300 zł
  Linia brzucha 150 zł
  Łydki (kolana i stopy GRATIS) 270 zł
  Uda 330 zł
  Kolana 150 zł
  Stopy 150 zł
  Klatka piersiowa 330 zł
  Brodawki piersiowe 100 zł
  Plecy 330 zł
  Kark 200 zł
  Ramiona 300 zł
  Przedramiona (dłonie GRATIS) 250 zł
  Dłonie 150 zł
  Cennik obowiązuje od 01.11.2016 r.

  Przebarwienia

  Laser Vectus likwiduje również przebarwienia. Laser niszczy komórki z melaniną więc naświetlanie przebarwień, w obrębie których nagromadziła się melanina powoduje trwałe ich usunięcie. Po zabiegu przebarwienie nabierze ciemniejszy odcień, a po 2–3 tygodniach w naturalny sposób ulegnie złuszczeniu wraz z naskórkiem. Aby osiągnąć cel w postaci całkowitej likwidacji przebarwienia najczęściej konieczne jest wykonanie 2–3 zabiegów w odstępach co najmniej czterotygodniowych.

  Obszar zabiegowy Cena jednego zabiegu
  Pojedyncze przebarwienie 150 zł
  Twarz 400 – 600 zł*
  Czoło 200 – 300 zł*
  Policzki 300 – 500 zł*
  Szyja 300 – 500 zł*
  Dekolt 300 – 600 zł*
  Dłonie 200 – 300 zł*
  Ramiona 300 – 600 zł*
  Plecy 400 – 700 zł*
  *podane ceny są orientacyjne i są zależne od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi
  PROMOCJA Trzeci zabieg 50% taniej!